Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Sebevražedný oddíl Recenze

12:24, 4. 8. 2016

Ambiciózní film, který Warner Bros. tak moc chtěli vyslat na novou vlnu trochu jiného filmového komiksu vzdutou Deadpoolem a který nakonec kvůli přeplácanosti motivů, nedotaženému příběhu a postavám a kvůli (studiem?) omezené invenci režiséra Davida Ayera (Patrola, Rychle a zběsile, Železná srdce, S.W.A.T.) zůstal stát na půli cesty.

A přitom výchozí pozice vypadala slibně: zajímavě namixovaný tým hlavních bijců (včetně dvou ranařek) plus nápad udělat superhrdiny ze superzáporáků plus odkazy na známá jména z DC Comicsu mohly dát vzniknout dalšímu drze sarkastickému dílu, které kombinuje invenčně pojaté násilí, bláznivé nápady a ujetý nadhled.

Jenže po slibném úvodu druhá polovina filmu ztrácí švih a štávu (o atmosféře nemluvě). Divák tápe hned v několika rozjetých dějových liniích, které namísto zajímavě postavené skládačky vytvářejí nepřehlednou skrumáž. Přerod sociopatů na Hochy/holky od Bobří řeky, kteří jdou zachránit svět, šustí papírem a činí ze Sebevražedného oddílu nudně standardní komiksovou adaptaci. Přesně takhle vypadá film, který tvůrci podřizují prvoplánovému efektu a který tlačí kalkulem, nikoliv srdcem. Závěrečná bitka je pak svým zpracováním, odbytostí a polopatičností takřka katastrofa. Není to tak velký průšvih jako třeba Jupiter vychází (třeba i díky postavám Harley Quinn a Deadshota), na rozjezd nějaké aspoň trochu zajímavé komiksové série je to zoufale málo.