Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Star Trek: Do temnoty Recenze

17:29, 5. 6. 2013

Ještě bombastičtější, svižnější, akčnější a vizuálně nápaditější než předchozí Abramsův Star Trek (2009). Do temnoty je blockbuster snů a doufejme i budoucnosti: chytře napsaný a respektující pravidla hry, takže by neměl urazit hard fans a geeky, současně až po střechu našlapaný akčními scénami a souboji, které do kin přitáhnou popcornové masy teenagerů.

Hvězdná flotila a kapitán Kirk mají vážný problém: v první řadě záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona, který ohrožuje samotnou existenci lidstva. Svérázný a neukázněný James Kirk současně musí dokázat, že je hoden kapitánského křesla. Základní schéma, ve kterém divák do poslední chvíle není jistý, kdo že je ten "hodný" a kdo "zlý", dává vzniknout plejádě zběsilých akcí, honiček a soubojů,  jejichž divoké tempo nenechá diváka vydechnout. Dvě a čtvrt hodiny filmu uběhnou jako krátký, nicméně opulentní a napínavý videoklip.

I tento Star Trek dokazuje, že Abramsův vstup do frančízy byl jedním z nejšťastnějších novodobých rozhodnutí Paramountu. Lze se jen těšit na další Abramsovy projekty - Star Wars: Episode VII (2015) a Star Trek 3 (2016). Poznámka na závěr: u Star Trek: Do temnoty se rozhodně vyplatí návštěva IMEXu. 

Sdílejte článek: