Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

A Sunny Day In Glasgow: Sea When Absent Recenze

23:19, 23. 9. 2014

Po diskutabilním návratu spoluzakladatelů žánru My Bloody Valentine na hudební scénu (album M B V) by se zdálo, že styl shoegaze to má definitivně spočítané. Naštěstí tu je ještě pár kapel, který se snaží zasněnému vazbení křehkých kytar a jemných elektronických stěn dodat trochu čerstvé energie a nový pohled na věc. Mezi nimi asi nejvýrazněji vyčnívá původně americké seskupení A Sunny Day In Glasgow. Talentovaná kapela, která v posledních letech prošla nesčetným kolotočem personálních změn a jejíž členové momentálně žijí v Sydney, Brooklynu a Philadelphii.

Nahrávání novinky Sea When Absent (celkově čtvrtá deska) tak probíhalo jako skládání jednotlivých dílků puzzle, jejichž výrobci se vlastně v reálu nahrávacího studia nepotkali. Hlavní odpovědnost za výsledný tvar nahrávky tak více než kdy jindy spočívala na hlavním mozku ASDIG Benovi Danielsovi. Ten ale zároveň dostal volnou ruku pro zamýšlený stylový posun nového materiálu do tradičnějších rockových vod. Zadařilo se, Sea When Absent je bezpochyby nejrockovější nahrávkou A Sunny Day In Glasgow: ty tam jsou typické nekonečné rozvazbezné kytarové plochy a trylkování zasněného vokálu, prim nyní hrají výrazné bicí a baskytara.

Byť novinka sází na tradičnější písňový tvar, nabízí příjemně pestrý a silný materiál, čerpající ze všech možných koutů indie popu/rocku. A hlavně písně si stále dokázaly udržet vnitřní křehkost, jakousi čistotu a nezkaženost, typickou pro shoegaze. A Sunny Day In Glasgow se podařilo do obehraných žánrových formulek napumpovat novou šťávu a prodloužit jejich životnost o pěkných pár let. Již proto si Ben Daniels a spol. zaslouží uznání a potlesk.

Sdílejte článek: