Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

The Notwist: Close To The Glass Recenze

18:40, 12. 4. 2014

Němečtí alternativci The Notwist opět potvrzují, že patří k nejzvláštnějším úkazům germánské hudební scény. Bratři Acherové kdysi v roce 1989 The Notwist nastartovali jako metalovou kapelu, aby se přes nejrůznější žánrové úkroky a inspirace dostali k svébytnému a jasně rozeznatelnému indie rocku s puncem pořádné originality. Současně s příchodem programátora Martina Gretschmanna v roce 1997 se čím dále více nořili do vod alternativní elektroniky, aby nové směřování korunovali vydáním dreamy pop rockové desky Neon Golden (2002).

Duo Acherů však zjevně cítí, že všechny možnosti elektronikou nasáklého soundu ještě nebyly zdaleka vyčerpány. Novinka Close To The Glass je je bezpochyby nejelektroničtější nahrávkou The Notwist, současně nejkřehčí, nejstudenější a nejsubtilnější. Žánrové hranice jsou stále vykolíkovány popem a rockem, současně jemné melodie a typický melancholický vokál Markuse Achera dodává písním ojedinělou éteričnost a vzdušnost.

Close To The Glass není deska na první poslech. Vyžaduje od posluchačů klid mysli, soustředěnost, zvláštní naladění a až spikleneckou vstřícnost, o to více a déle dokáže poskytovat příjemně sladkobolné potěšení. Byť podle všeho síla Neon Golden asi zůstala nepřekonána, Close To The Glass je solidně odvedenou a výraznou nahrávkou vyzrálých muzikantů, která nezapadne ani v tak silné diskografii, jakou The Notwist disponují.

Sdílejte článek: