Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Underworld: Krvavé války Recenze

20:34, 11. 12. 2016

Poctivé a nefalšované béčko. Fantasy filmová série Underworld o válkách upírů a vlkodlaků nikdy nevybočila z béčkové kategorie a ani novinka na tom nehodlá nic měnit. Tedy nepříliš oslnivé digitální triky, nevýrazné bojové choreografie, nenápaditý scénář s výraznou absencí napětí nebo náhlých dějových zvratů a nekomplikovaně vystavěné figury včetně hlavní hrdinky. Zato přehršel bitek, soubojů, šplíchanců krve a předvídatelných střetů.

Pro tuzemského diváka se drobným lákadlem může stát fakt, že velká část Krvavých válek se točila v tuzemských ateliérech a exteriérech a že tu a tam lze na plátně rozpoznat známou tvář. Kupříkladu Rostislava Nováka ml. na válečné poradě lycanské tlupy, Zuzana Stivínová coby jedna ze šéfek upírů dokonce pronese pár vět. A k tomu nekonečné seznamy českých jmen v závěrečných titulcích a pohledy na známé scenérie Prahy či zámku Hluboká.

To vše však nemůže zakrýt očividný fakt, že Underworld: Krvavé války je zbytečný a nepotřebný film, bez energie a atmosféry (režie podobně nevýrazná Anna Foerster). Zcela bezpečně se řadí do spodních pater filmu, a to dokonce i v kategorii akčních fantasy.

Sdílejte článek: