Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Valná hromada O2 Recenze

13:41, 29. 4. 2015

Monstrózní akce, která byla v globálu zvládnuta na solidní organizační úrovni, přesto však několik karambolů hodně zamrzelo. Začalo to hned u vchodu důkladnou prohlídkou příchozích - člověk si připadal spíše jako na skinheadském koncertu než na setkání vážených majitelů jedné z TOP českých společností. Ano, prověrka vycházela z jakéhosi řádu Bakalovy haly Forum Karlín, jenomže ten platí pro zde pořádané showbyzové akce, valná hromada je úplně jiná liga. Výsledkem byly úsměvné situace, kdy ochranka nechtěla pustit spolumajitele O2 do sálu, protože si v igelitce nesl vlastní křupky (autor je přímý svědek)! 

Naopak registrace již probíhala díky dostatečnému počtu hostesek s počítači v uspokojivém tempu (výjimku tvořila registrace právnických osob). To samé platí pro fungování informačního centra nebo rychlost přistavování židlí pro další a další davy akcionářů. Ty tvořili většinou šedovlasí senioři a seniorky, kvůli kterým asi nebylo nutno aktivizovat výhružně vypadající ranaře (mimochodem bez identifikace), kteří se významně procházeli sálem, kdykoliv některý z akcionářů "zlobil".

Vyloženě špatný výkon předvedli někteří přítomní členové představenstva a dozorčí rady (za stolem seděli například Tomáš Budník, Tomáš Kouřil, Michal Frankl, Vladimír Mlynář nebo Martin Štefunko). Obracení očí v sloup, protahování obličeje, dávání obličeje do dlaní jako reakce na podněty majitelů u najatého managementu opravdu nepůsobí příliš dobře. Situaci zachraňoval s přehledem moderující právník z kanceláře Kocián Šolc Balaštík, který i při sebehloupějších dotazech zachovával úroveň, noblesu a empatickou přívětivost. Tady palec nahoru.

Dojem nepřipravenosti činilo i protahování programu VH o hodiny. Představenstvo se sice vymlouvalo na množství dotazů do diskuse, protinávrhů či protestů, na druhou stranu, pokud pro VH najímáte Forum Karlín s kapacitou 3000 lidí, tak s něčím takovým musíte počítat. V neposlední řadě poskytnutý catering: pitná voda, sendviče a tatranka. O2 by určitě nepoložilo, kdyby v nabídce byla i káva, kvůli které museli akcionáři z kapes vytahovat 38 korun. Sečteno podtrženo: VH O2 s účastí několika set lidí je bezpochyby náročná akce, se kterou se tým firmy vypořádal relativně se ctí, příště bych se ale přimlouval za více elegance, vstřícnosti a to kafe (autor textu je akcionář).

Sdílejte článek: