Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Vlk z Wall Street Recenze

17:26, 15. 1. 2014

DiCaprio, DiCaprio a ještě jednou DiCaprio. Skvělý herec díky další spolupráci s Martinem Scorsesem předvádí jeden ze svých nejlepších a nejmonumentálnějších výkonů. V předchozích Scorseseho filmech - v Letci, Prokletém ostrově, Ganzích New Yorku a Skryté identitě - je výborný. Ve Vlkovi z Wall Street je neuvěřitelný. A to nemusíte být nějakou teenagerskou pipkou, která má DiCapria vylepeného na stěně pokojíčku.

Hédonistická a zběsilá postava makléře a spekulanta Jordana Belforta (skutečná postava) možná nejlépe sedne hercově živočišnému naturelu. Když se k tomu přidá soustředěnost, pečlivost a mistrovské režisérské vedení, pak v některých momentech (zejména kvaziwotanistické scény vystoupení Belforta před rozběsněným publikem podřízených makléřů) se pomalu dostáváte k zážitku s rozšířeným vědomím.

Samozřejmě lví zásluhu na povedeném díle má i genius Martina Scorseseho. Vlk z Wall Street je krásné vyprávění ze staré školy, ve kterém prim hraje neustále staccato nekonečných dialogů (scénář Terence Winter - scénář k seriálu Sopranovi nebo Impérium - Mafie v Atlantic City). Na rozdíl od trochu prvoplánového snímku Wall Street: Peníze nikdy nespí Scorsese umně a na úrovni ukázal veškerou bídu, plytkost a ubohost takzvaných velkých financí. Ve skutečnosti je velmi často dělají nezodpovědní moulové, kteří nevědí nic a jejichž jediným uměním kromě šňupání hromad koksu je šikovné oškubání důvěřivých kavek.

Sdílejte článek:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street