Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zachraňte pana Bankse Recenze

19:02, 19. 2. 2014

Těžko říci, který motiv u vzniku filmu Zachraňte pana Bankse převážil - zda sebepropagace studia Walt Disney a jeho legendárního zakladatele nebo prosté scénáristické vyprázdnění témat, které se projevuje postupem "budeme točit o tom, jak se točil film". Nebylo by to totiž v poslední době poprvé, viz snímek Hitchcock o natáčení Psycha.

Novinka Zachraňte pana Bankse se zaměřila na okolnosti vzniku slavného snímku Mary Poppins, o jehož vyznění se utkala autorka knihy P.L. Traversová (Emma Thompson) se samotným Waltem Disneym (Tom Hanks). Je jasné, na čí straně mají být sympatie diváků. Zvláště, když je Traversová vylíčena jako nerudná, zahořklá semetrika, utápějící se ve sladkobolných vzpomínkách na nežijícího otce, která ustavičně kazí výborné nápady Disneyova týmu.

Tedy předvídatelné, standardní, pochopitelné a ničím zvláštní pojetí a příběh. Co vybočuje z průměru a co by mohlo nalákat eventuálního diváka: velmi dobré a poctivé výkony Emmy Thompson a Toma Hankse, které potvrzují dlouhodobou příslušnost obou jmenovaných do herecké špičky.