Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Zero: Krize/V srdci všeho Recenze

17:14, 18. 4. 2016

Konečně může český fanoušek posoudit, díky čemu komiksový scenárista Aleš Kot jako první autor z Česka prorazil ve Spojených státech, v zemi komiksu zaslíbené. Kot za oceánem píše/psal pro DC Comics, Image Comics nebo Marvel. Agilní Nakladatelství Crew tuzemskému trhu od předloňska nabízí sérii Zero, kterou Kot psal od roku 2013 pro Image (byla ukončena v roce 2015).

Kotův úspěch je bezpochyby zasloužený, Zero je moderní, inteligentně napsaný futuristický příběh, ve kterém český rodák vytvořil mnohovrstevnatou postavu agenta Edwarda Zera, od dětství cepovaného do role hyperefektivního zabijáka. Války na Blízkém Východě, teroristé v Severním Irsku, boje v bývalé Jugoslávii, urychlovač CERN atd., všechny tyto reálné kulisy vytvářejí pozadí pro jakéhosi novodobého Bonda, který však není jen tupou mašinou na zabíjení, ale uveřitelnou figurou z masa a kostí.

V druhém díle V srdci všeho, který CREW vydalo loni, Kot zase poodhalí několik střípků ze Zerova života, zejména z nejranějšího dětství. Šílená peripetie, která osvětlí Zerovo následné směrování. Plus navrch přihodí překvapivý zvrat v řídící agentuře. Vše je servírováno na vysoké úrovni - pro chytrého, poučeného diváka - fajnšmekra se zálibou v invenčních krimi na pomezí sci-fi, historie a temných noir příběhů. Jediná věc: možná by si Kotovy příběhy občas zasloužily o fous invenčnější kreslíře. Těšíme se na třetí, žel podle všeho předposlední díl.

Sdílejte článek: