Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Životní šance Recenze

17:49, 16. 2. 2014

Životní cyklus televizní show ...Got Talent se na obrazovkách krůček po krůčku pomalu blíží k závěru, nastává další fáze prodeje produktu. Majitelé práv vysílají ty nejšťavnatější příběhy na filmové plátno. Snímek Životní šance zachycuje skutečný osud a kariéru prvního vítěze pěvecké soutěže Britain´s Got Talent Paula Pottse. Z hlediska filmového zpracování ideální volba.

Pottsův příběh má všechno, co dojímá lidi bez rozdílu po celém světě: sympatická postava outsidera, šikana v mládí, ušlechtilá záliba navzdory všem, urputná snaha jít za svým snem a šťastný konec, kdy se z ošklivého a podceňovaného "kačátka" vyklube hvězda. Film samotný nevybočuje z průměru (včetně většiny hereckých kreací) a vzhledem k profláklosti story má rozdané docela nízké úvodní karty. Dvě věci ho však vytahují z kategorie zapomenutelnosti.

Za prvé, slušný výkon Jamese Cordena v hlavní roli, herce, který doposud figuroval převážně ve zběsilostech typu Zabijáci lesbických upírek. Za druhé, video, zachycující skutečného Pottse při průlomovém okamžiku, kdy svou verzí Nessun Dorma oslnil porotu soutěže i přihlížející diváky (je volně ke shlédnutí na YouTube). Příjemně natočená filmová fikce a realita zde vytváří dokonalou symbiózu: teprve po shlédnutí filmu získává video tu správnou sílu a výpověď o totálním zlomu jednoho outsiderského života. Zlom, který dává naději všem zapomenutým po celé planetě. 

Sdílejte článek: