Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rychlovky

Rychlovky

  26. 11.
 • FTV Prima: programová lákadla druhé komerční televize na vánoční svátky a Silvestra - Šíleně smutná princezna, Sám doma, Pretty Woman, Princ a Večernice, Sedmero krkavců, sváteční speciály pořadů jako 7 pádů s Písničkou, vánoční speciál Máme rádi Česko, Inkognito - Silvestr 2022, Silvestrovských 7 pádů Honzy Dědka nebo Silvestrovská Partička.

 • 25. 11.
 • X Production: brněnská digitální agentura (design, online marketing, vývoj webů, aplikací atd.) v roce 2021 utržila 209 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 62 milionů. Čistý zisk se meziročně zvýšil z 13 milionů na 15 milionů korun.

 • Seznam.cz TV: televize Iva Lukačoviče během vánočních svátků nasadí filmy S čerty nejsou žerty, Jak se budí princezny, Byl jednou jeden král, O statečném kováři, Obušku z pytle ven!, Tři veteráni, Čarodějky z předměstí, Veselé Vánoce přejí chobotnice, Indiáni z Větrova nebo Kozí příběh. Silvestr bude patřit speciálnímu dílu Jukeboxu Honzy Dědka.

 • FIXED.zone: novým šéfem marketingu firmy, kotované na pražské burze (START), se od listopadu stal Jan Plajner. Ten doposud pracoval cca deset let v agentuře WMC Grey.

 • 24. 11.
 • FTV Prima: druhá komerční televize zveřejnila programový a dramaturgický plán svých prezidentských debat. Tzv. premiérová Superdebata s publikem ve velkém studiu se uskuteční ve středu 4. ledna 2023, další pak o týden později (11. ledna). Superduel mezi dvěma finalisty proběhne pak ve středu 25. ledna před případným druhým kolem voleb. Moderátory Superdebat a Superduelu budou Terezie Tománková a Petr Suchoň.

 • RSBC Defence: první český fond kvalifikovaných investorů zaměřený výhradně na obranný průmysl, dokončil upisovací období. Investoři do něj dle vlastních údajů fondu jen během třetího čtvrtletí 2022 vložili více než 250 milionů korun.

 • J&T Banka: navyšuje podíl v investiční společnosti Amista, která je správcem a administrátorem fondů kvalifikovaných investorů, a to na 80 procent. Minoritní podíl je rozdělen mezi dosavadní akcionáře z řad managementu.

 • The Residents: kultovní a tajemná americká kapela oslaví na koncertě v únoru 2023 v pražském Divadla Archa padesát let existence. Vystoupení se uskuteční v rámci turné Faceless Forever The Dog Stab! Tour.

 • Český rozhlas: spustil ve čtvrtek 24. listopadu digitální vysílání z osmi nových DAB+ vysílačů Českých Radiokomunikací v Čechách i na Moravě (Hodonín, Rakovník, Třebíč, Vsetín atd.). Cílí hlavně na posílení příjmu uvnitř budov (indoor pokrytí). V multiplexech 12C a 12D je šířeno celkem dvacet dva rozhlasových stanic Českého rozhlasu, z toho dvanáct celoplošných a deset regionálních. Zbylé regionální stanice jsou k dispozici v partnerských DAB+ multiplexech společností RTI a Teleko.

 • Divadlo Broadway: pražská muzikálová scéna, kterou vlastní podnikatel Ján Kováčik a impresário Oldřich Lichtenberg, v roce 2021 utržila 8 milionů korun. V meziročním srovnání to je o milion méně. Předchozí ztráta 1,6 milionu se překlopila na zisk 700 tisíc korun. Výsledky v obou letech byly ovlivněny restriktivními opatřeními v souvislosti s pandemií čínského koronaviru.

 • TV Nova: komerční televize nasazuje do seriálu Ordinace v růžové zahradě II. překvapivou posilu. V premiérových dílech po Novém roce se objeví herečka Kateřina Brožová (Znásilnění, Pojišťovna štěstí, Život na zámku, Modrý kód atd.) jako "žena, s níž se osud ani trochu nemazlí, a přesto to nevzdává".

 • 23. 11.
 • Atmedia: podle průzkumu mediazastupitelství by čeští diváci "uvítali levnější model placených VOD služeb s obsahem reklam." "Nadpoloviční většina uživatelů (56 procent, pozn. aut.) placených VOD služeb by tyto služby nepřestala využívat ani v případě, že by nově obsahovaly reklamu. Převážná většina z nich to ovšem podmiňovala zlevněním předplatného." "Z těchto 56 procent uživatelů by 2/5 z nich placené VOD služby s reklamou nepřestaly využívat, kdyby jejich cena byla aspoň o 50 procent nižší než nyní, další 2/5 z nich by je nepřestaly využívat v případě snížení ceny za předplatné alespoň o 75 procent."

 • 22. 11.
 • CineXpress: reklamní firma, která prodává reklamu v multikinech CineStar a Golden Apple, v roce 2021 utržila 18 milionů korun. O rok dříve to bylo 22,5 milionu. V obou letech byla kina v České republice vždy na několik měsíců zavřena kvůli covidu.

 • Ben Cristovao: tým popové zpěváka plánuje další koncert v pražské O2 Aréně. Ten by se měl uskutečnit v listopadu 2023. Cristovao v hale zazpíval na sólovém koncertu poprvé v roce 2019, podruhé v letošním roce.

 • Alza.cz: zavádí novou službu Ihned k odběru. V holešovickém showroomu tak budou zákazníci moci nakoupit nově i bez předchozí objednávky. Na místech označených piktogramem nákupní tašky si mohou vystavené zboží rovnou vzít z regálů a bez čekání zaplatit u kasy podobně jako v jiných kamenných obchodech.