Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

GAME Developers Session Prague 2023 Rychlovky

07:54, 6. 10. 2023

GAME Developers Session Prague 2023: v Praze na počátku prosince proběhne nová akce, zaměřená na herní průmysl. Event spojí odbornou konferenci herního vývoje s osvětovou a vzdělávací akcí pro střední, vysoké školy a širokou veřejnost. Dorazí přes 80 speakerů.

Do Prahy zavítá novozélandský tvůrce Dean Hall, autor hry DayZ, dále dorazí americký tvůrce a producent Brian Fargo, zakladatel legendárního studia Interplay Entertainment (The Bard's Tale, Wasteland a Fallout). Pod hlavičkou nového studia inXile Entertainment letos oznámil přípravu nového ambiciózního titulu Clockwork Revolution.

Z lokálních tvůrců na konferenci vystoupí osobnosti českého herního průmyslu v čele s Jakubem Dvorským z Amanita Design (Samorost, Machinarium). Dorazí také Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance nebo Marek Rosa, šéf Keen Software House, jehož hra Space Engineers s více než pěti miliony prodanými kusy letos také oslaví deset let od uvedení na trh.

Akci pořádají společně mediální dům Active Radio/Czech News Center a společnost Eventia, a to s podporou Magistrátu hlavního města Prahy.