Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Heureka Rychlovky

07:59, 9. 4. 2024

Heureka: podle velkého cenového srovnávače za první kvartál letošního roku český e-commerce byznys skončil s celkovým růstem tržeb o 4 procenta ve srovnání s předchozím rokem. "Z pravidelné analýzy eCommerce Insideru navíc vyplývá, že se mírně zvýšila průměrná hodnota objednávky na 1512 korun, lidé se tak po období šetření a obav z vysokých výdajů začínají vracet k online nákupům, které dosud odkládali."

"V lednu jsme navázali na silný závěr předchozího roku, i díky tradičně oblíbeným povánočním výprodejům a online nakupování se dařilo i v únoru. Březen byl pak z celého kvartálu nejslabší. Vidíme přímou souvislost s teplým počasím, které lidi vylákalo na výlety a pobyt v přírodě, proto neměli tolik prostoru k prohlížení nabídek na internetu," komentoval ředitel Heureky David Chmelař.

Díky lednovým mrazům se skokanem kvartálu staly brusle na led (+104 procent), s nástupem vyšších teplot v březnu Češi přesedlali na kola. To se odrazilo ve zvýšeném zájmu o boty na kolo (+25 procent) a nosiče kol (+35 procent). Brzký nástup jara vylákal i zahradníky a domácí kutily, dařilo se tedy například sekačkám (+52 procent), hnojivům (+34 procent), zahradním nůžkám (+25 procent) nebo zahradním grilům a vysokotlakým čističům (+19 procent), uvedl cenový srovnávač.