Mladá fronta: jako mediální partner karlovarského festivalu letos skončil týdeník Euro. Zlé jazyky tvrdí, že se tak mělo stát na popud Andreje Babiše (páky na sponzora akce ČEZ), který se nemusí s majitelem Mladé fronty Františkem Savovem. Podle výkonného ředitele MFF KV Kryštofa Muchy je to však blbost, vyhazov Eura je prý výsledkem šetření. Faktem je, že žádný jiný mediální partner festivalu neskončil.
Česká televize: obmění síť zahraničních zpravodajů. Změny se týkají korespondentů v pěti městech - ve Washingtonu, v Bruselu, v Londýně, v Bratislavě a v Berlíně. Již tento pátek nastoupí v Německu na místo Martina Jonáše, jenž se vrací do Česka, Pavel Polák. V Bratislavě vystřídá současný redaktor ČT Jan Šilhan Petra Obrovského, který následně zamíří do Belgie. Současný bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský se posléze začátkem srpna přesune do Anglie, kde vystřídá Bohumila Vostala. Ten se z Londýna přemístí do USA na místo Davida Miřejovského, který se vrací do Česka.
České Radiokomunikace: prodlužují testování digitálního televizního a rozhlasového vysílání v novém vysílacím standardu 5G Broadcast. Testování poběží až do konce roku 2022. Vysílání v 5G Broadcast umožní divákům sledovat televizi ve vysoké kvalitě na cestách prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů.
Nine Rocks Games: slovenské vývojářské studio ve spolupráci s THQ Nordic vydá 16. srpna novou počítačovou hru Way of the Hunter pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. V tuto chvíli je již spuštěn pre-order program základní hry plus Elite edice, která obsahuje herní bonusy.
DoDo: digitální marketing pro logistického operátora na šesti evropských trzích bude zajišťovat agentura LCG New Media. Jejím úkolem budou například kampaně na nábor kurýrů, získávání nových franšízových partnerů nebo pomoc se zvyšováním brand-awareness a akvizicí nových zákazníků.
Collibra Czech: firma, specializující se na řízení a správu dat, v roce 2021 utržila téměř 35 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 6 milionů. Čistý zisk zůstal na stabilní úrovni 2,9 milionu korun.
T-Mobile: mobilní operátor fúzuje/pohlcuje dceřinou telekomunikační firmu Planet A. Ta provozuje optickou síť AIM, působí především v Praze a ve Středočeském kraji (Mělník, Neratovice). Planet A nabízí zákazníkům internet a televizi.
Bayraktar/Ukrainian War Song
Je to možná paradox, ale popíkáři (anebo někde na pomezí poprocku) Chinaski jsou na tento typ hloubkového a bezpochyby v mnohém bolestivého ponoru do vlastní historie a duše jako dělaní. Hlavní persóna a frontman Michal Malátný je totiž ukázkový introvert se vším všudy. Jinými slovy, z běžných tlachacích rozhovorů v novinách a lifestylových časopisech nemá jen trochu náročný čtenář či divák šanci se dozvědět, co se v jedné z našich nejpopulárnějších kapel skutečně děje, čím si prošla a prochází.
Jen pro připomenutí: prazáklad Chinaski sahá až někam do 80. let a do Jičína. Dva spolužáci ze základky, Malátný a Hroch, zakládají kapelu, která se z původních punkových a studentsko-rockových počátků vyvinula ve velkou popovou mašinérii a generátora rádiových hitů (Každý ráno, 1970 atd.). Na cestě poztrácela řadu zúčastněných kamarádů-muzikantů (včetně tragicky zahynulého Hrocha), naposledy na konci roku 2017.
Je to takové poctivé, hořkosladké vzpomínání (s množstvím raritního materiálu), u kterého se říká mnohé a přitom je jasné, že vysloveno nemůže být a nebylo úplně vše. Pro citlivého introverta Malátného to musí být nelehký pohled zpět. Ztracení kamarádi jsou především jeho (bývalí) největší přátelé. Vlastně je vůbec div, že s podobným typem dokumentu souhlasil, byť asi nelze pominout autoterapický účinek: není rozumné v sobě dusit příliš mnoho bolestivých věcí. I pro introverta Malátného typu.
Tahle kapela dobře klame tělem: navrch hodná a spořádaná parta muzikantů, uvnitř úřadující démoni. Možná proto může být film Každej ví kulový přitažlivý i pro neposluchače kapely. A rovněž funguje jako výborný doplněk k Malátného povedené knižní prvotině Chinaski poprvé (2013), ve které se frontman Chinaski otevřel světu ještě o chlup víc.
Copyright © 2012 - 2022 Aleš Borovan, všechna práva vyhrazena.
Webové stránky Borovan.cz provozuje Aleš Borovan ales@borovan.cz.
Korespondenční adresa (pozvánky atd.): Aleš Borovan, Desk Room, Karmelitská 379/18, Praha 1 - Malá Strana, 118 00
Výroba: 2046, božíMédia Platforma: WordPress
Jakýkoliv přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
RSS kanál poskytuje Borovan.cz výhradně pro osobní potřebu a nekomerční účely. Jakékoli komerční využívání obsahu Borovan.cz nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu Aleše Borovana je zapovězeno.