O2 Czech Republic: mobilní operátor ze skupiny PPF podepsal s Ministerstvem obrany ČR memorandum o spolupráci. Jeho cílem je podle firmy testování a rozvoj moderních mobilních privátních sítí Armádou České republiky. "Díky technologiím 4G a 5G tyto sítě umožňují budovat vlastní uzavřenou komunikační infrastrukturu, která vyniká vysokou rychlostí, bezpečností a plnou nezávislostí na běžných veřejných sítích. Memorandum navazuje na pilotní testování, kdy Spojovací vojsko Armády České republiky simulovalo využití a možnosti privátních sítí přímo v terénu," uvedla O2.
"Privátní 5G sítě jsou cestou k větší suverenitě i rychlejší pomoci. Umožní nám lépe, rychleji i bezpečněji řídit a chránit klíčové komunikační infrastruktury. Díky tomu dokážeme poskytnout spojení i dalším složkám záchranného systému. Ty tak mohou fungovat spolehlivě a nezávisle na veřejných operátorech i v případě mimořádných událostí," uvedl generál Petr Šnajdárek, ředitel Sekce KIS MO.