Seznam.cz: do byznysového podcastu Ve vatě, který od října 2021 vydávají Seznam Zprávy, se nově zapojí čtveřice stálých expertů na investice, bankovnictví, hypotéky, krypto nebo makroekonomiku. Markéta Bidrmanová si do podcastu bude pravidelně zvát ekonoma Dominika Stroukala, investora Daniela Gladiše, bývalého ředitele Raiffeisenbank Lubora Žalmana a experta na hypoteční trh Libora Ostatka.
Collibra Czech: firma, specializující se na řízení a správu dat, v roce 2021 utržila téměř 35 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 6 milionů. Čistý zisk zůstal na stabilní úrovni 2,9 milionu korun.
T-Mobile: mobilní operátor fúzuje/pohlcuje dceřinou telekomunikační firmu Planet A. Ta provozuje optickou síť AIM, působí především v Praze a ve Středočeském kraji (Mělník, Neratovice). Planet A nabízí zákazníkům internet a televizi.
TRIAD Advertising: kreativní a reklamní agentura v roce 2021 utržila téměř 85 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 10 milionů. Čistý zisk se naopak meziročně snížil z 4,6 milionu na 3 miliony korun.
Biano: online tržiště pro segment nábytku a dekorací (investice Mitonu) hlásí čísla za rok 2021. Loni se přes prodalo zboží v hodnotě 1,7 miliardy korun. V současnosti Biano působí celkem v sedmi zemích, kromě Česka jej lze najít na Slovensku, v Nizozemsku, Maďarsku, Rumunsku, Brazílii a nejnověji také v Portugalsku, kam vstoupilo v roce 2020. Letos společnost do svého portfolia přidá další stát, Řecko. Spuštění provozu je podle CEO Michala Zelinky otázkou několika měsíců.
TV Nova: komerční stanice v pondělí 27. června odvysílala poslední díly aktuální řady krimi seriálu Specialisté. Průměrná sledovanost řady podle televize dosáhla v průměru 1,209 milionu diváků starších 4 let. "Přes léto si fanoušci mohou připomenout starší případy, kdy každé pondělí budou uvedeny hned dvě reprízy, na konci léta se pak mohou těšit zase na novou řadu."
CETIN Group: telekomunikační skupina, kterou vlastní PPF, vybrala řešení IFS Cloud for Service Management od společnosti IFS, která je globální společností v oblasti cloudového podnikového softwaru. Cloudovou platformu bude CETIN používat pro řizení workflow práce techniků, ať už jde o připojování nových koncových zákazníků nebo údržbu sítě.
Bayraktar/Ukrainian War Song
Je to možná paradox, ale popíkáři (anebo někde na pomezí poprocku) Chinaski jsou na tento typ hloubkového a bezpochyby v mnohém bolestivého ponoru do vlastní historie a duše jako dělaní. Hlavní persóna a frontman Michal Malátný je totiž ukázkový introvert se vším všudy. Jinými slovy, z běžných tlachacích rozhovorů v novinách a lifestylových časopisech nemá jen trochu náročný čtenář či divák šanci se dozvědět, co se v jedné z našich nejpopulárnějších kapel skutečně děje, čím si prošla a prochází.
Jen pro připomenutí: prazáklad Chinaski sahá až někam do 80. let a do Jičína. Dva spolužáci ze základky, Malátný a Hroch, zakládají kapelu, která se z původních punkových a studentsko-rockových počátků vyvinula ve velkou popovou mašinérii a generátora rádiových hitů (Každý ráno, 1970 atd.). Na cestě poztrácela řadu zúčastněných kamarádů-muzikantů (včetně tragicky zahynulého Hrocha), naposledy na konci roku 2017.
Je to takové poctivé, hořkosladké vzpomínání (s množstvím raritního materiálu), u kterého se říká mnohé a přitom je jasné, že vysloveno nemůže být a nebylo úplně vše. Pro citlivého introverta Malátného to musí být nelehký pohled zpět. Ztracení kamarádi jsou především jeho (bývalí) největší přátelé. Vlastně je vůbec div, že s podobným typem dokumentu souhlasil, byť asi nelze pominout autoterapický účinek: není rozumné v sobě dusit příliš mnoho bolestivých věcí. I pro introverta Malátného typu.
Tahle kapela dobře klame tělem: navrch hodná a spořádaná parta muzikantů, uvnitř úřadující démoni. Možná proto může být film Každej ví kulový přitažlivý i pro neposluchače kapely. A rovněž funguje jako výborný doplněk k Malátného povedené knižní prvotině Chinaski poprvé (2013), ve které se frontman Chinaski otevřel světu ještě o chlup víc.
Copyright © 2012 - 2022 Aleš Borovan, všechna práva vyhrazena.
Webové stránky Borovan.cz provozuje Aleš Borovan ales@borovan.cz.
Korespondenční adresa (pozvánky atd.): Aleš Borovan, Desk Room, Karmelitská 379/18, Praha 1 - Malá Strana, 118 00
Výroba: 2046, božíMédia Platforma: WordPress
Jakýkoliv přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
RSS kanál poskytuje Borovan.cz výhradně pro osobní potřebu a nekomerční účely. Jakékoli komerční využívání obsahu Borovan.cz nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu Aleše Borovana je zapovězeno.