Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Krátce

 • Crest Communications: agentura získala nového klienta, životní pojišťovnu MetLife. Bude pro ni zajišťovat mediální komunikaci a komunikaci na sociálních sítích Facebook a LinkedIn.

 • Seznam.cz: streamovací služba Stream.cz nasadila nový cyklus Vetřelci a plameňáci sochaře a popularizátora výtvarného umění Pavla Karouse.

 • FTV Prima: televize v polovině listopadu pořádá společně s ABF (majitel Pavel Sehnal) první ročník veletrhu e-Salon, který se zaměřuje na čistou mobilitu a infrastrukturu. Akce se uskuteční na pražském výstavišti v Letňanech.

 • Live Nation: koncertní agentura napřesrok uspořádá koncert polozapomenutému boybandu Backstreet Boys. Akce se uskuteční v červnu 2019 v pražské O2 aréně. Kapela vydá za pár měsíců i album.

 • EBM system: provozovatel stránek TipCars.com v roce 2017 utržil přes 68 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 4 miliony více. Čistý zisk se v uvedeném období zvedl z 24 milionů na 26 milionů korun. V loňském roce firmu koupilo vydavatelství Vltava Labe Media.

 • Seznam.cz: pražská rádia Expres FM a Classic Praha, ve kterém internetová firma drží majoritu, rozšiřují programové schéma o zpravodajské relace. Šéfeditorem zpravodajství se stal novinář a moderátor Nikola Bojčev.

 • Levné knihy: novým a jediným členem představenstva se stal slovenský multimilionář a podle všeho skutečný majitel firmy Karol Biermann.

 • reklama
 • Radioprojekt, 2Q - 3Q 2018, výkony mediazastupitelství (v tisících posluchačů): Radiohouse total 3276 (-50), Media Club - Radio United total 1916 (+57), Český rozhlas 1501 (-86).

 • Radioprojekt, 2Q - 3Q 2018, poslech celoplošných stanic včera (v tisících): Radio Impuls 1060 (plus 40), ČRo Radiožurnál 895 (-41), Evropa 2 915 (plus 10), Frekvence 1 741 (-15).

 • Radioprojekt, 2Q - 3Q 2018, poslech nadregionálních stanic včera (v tisících posluchačů): Hitrádio total 671 (+96), Rádio Blaník 562 (-22), Kiss total 336 (+5), Country radio 249 (+20).

 • TV Nova: desátý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas dosáhl v sobotu 3. listopadu 25,51 procenta share v cílovce 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ jej sledovalo 895 tisíc diváků (mezitýdenní vzestup). Epizoda detektivního seriálu Profesor T. dosáhla v cílové skupině 15 až 54 podílu na sledovanosti 25,44 procenta. V širší cílové skupině 4+ ji vidělo 1,104 milionu diváků.

 • Česká televize: novou čtyřdílnou minisérii Jana Hřebejka Rédl začne ČT vysílat od neděle 11. listopadu, 20.20 hod.

 • Alza.cz: největší e-shop miliardáře Aleše Zavorala přichází s vlastní značkou AlzaPower. V jejím rámci nabízí baterie, výkonné nabíječky nebo datové kabely, další produkty budou postupně přibývat. Od příštího roku firma plánuje také produkci hobby vybavení.

 • Atmedia Czech: mediazastupitelství od listopadu zahájilo prodej reklamy na dětské TV stanici Cartoon Network, která se během posledního roku lokalizovala a vysílá pouze v češtině. Od letošního jara je Cartoon Network součástí projektu elektronického měření sledovanosti.

 • Český rozhlas: spustil regionální vysílání v Karlovarském kraji. Nová rozhlasová stanice Český rozhlas Karlovy Vary přiblíží posluchačům dění karlovarského regionu jak zpravodajskou, tak publicistickou formou.

 • Publicis Prague: novým kreativním ředitelem se stal Richard Kolbe. Jeho úkolem bude "starat se o stávající klienty, vyhrávat tendry a v neposlední řadě důstojně reprezentovat". Kolbe předtím vedl kreativu v Leo Burnett.

 • Live Nation: velká koncertní agentura přiveze do Česka vystoupení dvou britských kapel - Def Leppard a Whitesnake. Akce se uskuteční v červnu 2019 v O2 Aréně.

 • Tesco Mobile: mobilní virtuální operátor založený jako 50/50 joint venture mezi O2 Czech Republic a Tesco Stores ČR v uplynulém fiskálním roce (skončil v únoru 2018) utržil 277 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 6 milionů korun. Čistý zisk stagnoval na úrovni 6,6 milionu korun.

 • TV Nova: devátý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas mírně otočil trend klesající sledovanosti. V sobotu 27. října dosáhl 25,65 procenta share v cílové skupině 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ jej sledovalo 868 tisíc diváků (o týden dříve 851 tisíc).

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Česka koncert britského kytaristy, zpěváka a skladatele Marka Knopflera. Akce se uskuteční v červnu 2019 v pražské O2 Aréně.

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Bezrealitky.cz: provozní firma Pricetown v roce 2017 navýšila tržby z 11,6 milionu na 21 milionů korun. Čistý zisk se meziročně zvedl z 200 tisíc na 4,6 milionu korun. Inzertní portál Bezrealitky.cz spoluvlastní Media Bohemia a Rockaway.

 • CineXpress: reklamní agentura, která se specializuje na prodej kinoreklamy v provozech CineStar a Golden Apple Cinema Zlín, v roce 2017 utržila téměř 54 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 4 miliony více. Čistý zisk vyskočil ze 6,4 milionu na 7,1 milionu korun.

 • Slevomat.cz: zážitkový portál rozjel novou cestovní kancelář CK Zanzo (stejnojmenná provozní firma), která bude nabízet zájezdy do exotických destinací.

reklama

Hit dne

Born of Osiris: The Accursed

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Lepší, to znamená akčnější a nápaditější, než předchozí film Fantastická zvířata a kde je najít (2016). I když vezmeme v potaz, že "jednička" byla z velké části nutnou expozicí, uvedením do děje, film se nesnesitelně táhl, občas zamrzl a v porovnání třeba s předchozí sérií o Harrym Potterovi postrádal atmosféru. Grindelwaldovy zločiny jsou naštěstí jiné kafe, opět se prokázalo, že není nad to, když do akce vstoupí pořádný záporák.

Byť u dvojky je v podstatě stejný tým hlavních tvůrců (režie David Yates, scénář J. K. Rowling, kamera Philippe Rousselot), děj znatelně zrychluje. Rozehrává se zde gejzír napínavých honiček, kouzelnických soubojů a kreativních nápadů, lechtající fantazii diváka. Teprve nyní svět Mloka Scamandera/J. K. Rowling pořádně ukazuje svou vzrušující a fantaskní tvář. Zásluhu na tom má i vstup těžkých hereckých vah - pořádně vyparáděného Johnnyho Deppa coby mocichtivého kouzelníka Grindelwalda a Jude Lawa jako mladého Brumbála.

I přes zařazení vyššího rychlostního stupně se filmaři neubránili některým bolestně hluchým scénám. Zejména lze vypíchnout první fázi scény ze hřbitova, ve které dojde na lopotné vysvětlování a nezbytnou retrospektivu. Část diváků zde usne a část vytáhne papír a tužku a začne si kreslit vztahového pavouka, aby se vůbec vyznala v ději (druhá fáze s Grindelwaldovým projevem a čarováním je naprosto jiná liga). Filmu by určitě slušely trochu přísnější střihačovy nůžky. Přesto Grindelwaldovy zločiny začínají konečně fungovat jako moderní a dobře udělaná pohádka pro celou rodinu. A hlavně se dost těšíte na třetí díl.