Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Krátce

 • ABC Data: polský majitel navýšil základní kapitál u IT distributora hardware a software (kromě jiného počítačové hry a konzole) o 13,7 milionu na 57,7 milionu korun.

 • AMI Communications: PR agentura se začne starat o komunikační rozpočet "fér produktů" (spontánní znalost značky a budování positioningu klientsky vstřícné a komunikačně otevřené banky) Sberbank CZ.

 • Economia: Hospodářské noviny (majitel kontroverzní miliardář Zdeněk Bakala) si podle údajů firmy na webu předplácí již více než 12 tisíc lidí. Web HN nabízí i možnost nákupu jednoho článku. Těch se od loňského května prodalo více než 23 tisíc.

 • Cream Prague: komunikační agentura Davida Brady v roce 2017 utržila 13,5 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o více než 14 milionů. Čistý zisk dosáhl 170 tisíc korun.

 • Hithit: crowdfundingový portál (majitelé Norbert Nagy, Pavel Müller, Aleš Burger a Pavel Eichler) v roce 2017 utržil 3,5 milionu korun, v meziročním srovnání o 1 milion více. Čistý zisk předloni dosáhl 1,5 milionu korun, o rok dříve to bylo 640 tisíc korun.

 • Česká televize: další řadu kriminálního seriálu Rapl s Hynkem Čermákem v hlavní roli začne vysílat od pondělí 7. ledna v prime time. První řadu v průměru sledovalo 1,25 milionu diváků. O nákupu práv k vysílání jedná ČT s polskými, slovenskými a bulharskými zájemci a o natočení vlastní verze seriálu projevili zájem vysílatelé z USA.

 • Publicis Groupe: český manažer Tomáš Lauko byl od 2. ledna 2019 jmenován regionálním provozním ředitelem pro severní a střední Evropu. V nové pozici bude reportovat Jarkovi Ziebinskim, výkonnému řediteli pro stejnou oblast. Kromě jiného bude dohlížet na integraci nedávno koupené Kindred Group do Publicisu. Lauko doposud působil jako global client lead v Publicis Media.

 • reklama
 • AdMonitoring, prodej videoreklamy, listopad 2018 (ceníkové ceny): Seznam.cz 34,8 milionu korun, FTV Prima 32,3 milionu, TV Nova 26 milionů, Mafra 14,9 milionu.

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

 • TV Nova: od počátku ledna 2019 na televizní obrazovku vrátí další řadu kuchařské reality show MasterChef Česko (středa 9. ledna). V premiéře se představí nový pořad Rodinné případy (pondělí 7. ledna). Vrátí se rovněž Ulice (pondělí 7. ledna), Ordinace v růžové zahradě 2 (úterý 8. ledna), kriminální seriál Specialisté (pondělí 7. ledna) a reality show Výměna manželek (středa 9. ledna).

 • Zdopravy.cz: ze špičkového ekonomického zpravodajství, zaměřeného na dopravu, odchází podílník Josef Petrák, který držel 10 procent. Aktuální majitelé: Jan Šindelář 20 procent, Jan Sůra 20 procent a Jan Rotta 60 procent.

 • Internet, inzertní výkony za listopad 2018 (ceníkové ceny, koruny): Seznam.cz 308 milionů, Mafra 168 milionů, Czech News Center 83 milionů, Economia 68 milionů, FTV Prima 38 milionů, TV Nova 28 milionů.

 • Joy department: produkční firma Petera Núňeze a Víta Pokorného v roce 2017 utržila 50 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 11 milionů. Čistý zisk se snížil o milion na 8,2 milionu korun.

 • TV Nova: epizoda detektivního seriálu Profesor T. z neděle 9. prosince dosáhla v cílovce 15 až 54 podílu na sledovanosti 24,51 procenta. V širší cílové skupině 4+ ji sledovalo 1,142 milionu diváků.

 • DRFG: antimonopolní úřad začal šetřit plánovaný deal skupiny, která společně s Jiřím Patákem kupuje online srovnávač finančních produktů Chytrý Honza (rovněž zprostředkování a prodej).

 • Česká televize: dosavadní redaktor a editor ČT Radek Wiglasz se od 1. ledna 2019 stane novým vedoucím redakce zpravodajství televizního studia Ostrava. Novou pozici zástupce vedoucího redakce obsadí dlouholetý redaktor a vedoucí vydání Martin Musial. Wiglazs působí v redakci zpravodajství TS Ostrava od roku 2009.

 • Mafra: mediální dům ze svěřenského fondu Andreje Babiše dostal od vysílací rady dvě vysílací TV licence - konečně po dlouhých letech regulérní terestrickou licenci pro "velké" Óčko a kabelovou licenci pro nový kanál Óčko Black (hip-hop, rap, soul, r´n´b atd.). Ten by měl odstartovat v horizontu několika týdnů.

 • Mafra: pro videoportál kino.iDnes.cz začal dnes mediální dům vyrábět nový seriál Za oponou. Jedná se o desetidílný komediální cyklus s kriminální zápletkou. Režie se ujal Dan Pánek, scénář napsal Jakub Dušek. Produkci zajišťuje Uno Praha. Seriál se objeví na jaře 2019.

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

reklama

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.